Prof. Dr. Şadan AY
Ortopedi ve Travmatoloji, El Cerrahisi Uzmanı, Ankara     Şadan Ay, 1967 yılında Gaziantep de doğdu. İlk ve orta eğitimini aynı şehirde tamamladıktan sonra, 1984-1990 yıllarında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde Tıp eğitimini aldı. 1990-1992 yılları arasında Kütahya Tavşanlı Merkez Yeniköy sağlık ocağında pratisyen hekim olarak mecburi hizmetini yaptı. 1992 Yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji bölümünde asistan doktor olarak göreve başladı, 1997 yılında uzman doktor olarak mezun oldu. Aynı yıl Ankara Özel Sevgi hastanesinde çalışmaya başladı. 1998-1999 yıllarında Hakkari Dağ Komando Tugayı 30 Yataklı Seyyar Cerrahi Hastanesinde tabip asteğmen olarak askerlik görevini yaptı. 1999 yılında Ankara El Cerrahi Merkezinde çalışmaya başladı. 2000 yılında GATA mikrocerrahi kursuna gidip bu konuda sertifika aldı.
     Doktor Şadan Ay, 2003 yılında Almanya’da Ludwisghafen şehrinde BG Travma Merkezinin Plastik Cerrahi departmanına bağlı El Cerrahisi ve Yanık bölümlerinde AO Fellow’u olarak çalıştı. 2004 yılında Amerika’da Kentucky-Louiswille Kleinert El Cerrahisi Kliniğinde, El ve Üst Ekstremite Cerrahisi konusunda tecrübe edindi. 2005 yılında Doçentlik unvanı aldı. Yine 2005 yılında Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneğinin yapmış olduğu sınavda "Ortopedi Yeterlik" sertifikası almaya hak kazandı. 2010 yılında Romanya da girmiş olduğu sınavda "Avrupa El Cerrahisi Diploması" aldı.
     Doktor Şadan AY çeşitli dönemlerde Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneğinin yönetim kurulu üyeliği yapmış ve bu üyeliklerde dernek sekreterliği ve saymanlık gibi aktif görevler almıştır. Yine 2014-2016 yıllarında Dünya El Cerrahisi Dernekleri Federasyonu olan IFSSH’ın Türkiye delegesi olmuştur. Bunun yanında AO Travma, FESSH, EFORT gibi bir çok ulusal ve uluslar arası saygın derneğin üyesidir. Yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış yüzün üzerinde makalesi vardır. Birçok kongre, kurs ve bilimsel toplantılar da kurs başkanlığı, kongre sekreterliği, bilimsel kurul üyeliği, konuşmacı, oturum başkanlığı gibi görevler almıştır.
     2009 yılından bu yana Medicana Ankara Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji, El Cerrahisi bölümünde çalışmakta olup, aynı hastanede ortopedi alanında her biri özel ilgi alanlarını belirlemiş takım ruhuyla çalışan Ankara Tıp kökenli ekibin üyesidir.
Genel Ortopedi ve Ortopedik Travma Cerrahisinin yanında, El Cerrahisi, Dirsek Cerrahisi ve Omuz Sorunları özel ilgi alanıdır. Mikrocerrahiyle yakından ilgilenmektedir. Ortopedik omuz, dirsek, el ve el bilek sorunlarının yanında, mikrocerrahi özel ilgi alanlarıdır.

 
 Randevu Al